Kilo Almak İsteyenler için İştah Açıcı Besinler

Bugüne kadarki neredeyse bütün makalelerimizde diyet için önerilerimizi, zayıflamak isteyenler için yazdık. Diyet dediğimizde ilk akla gelenlerden ifadelerden bir tanesidir, zayıflamak. Ama bu makalemizde, zayıflamak isteyenler için değil özellikle kilo almak isteyenler için bazı küçük ipuçları vereceğiz. Kilo almaya çalışanların en büyük sorunlarından birisi, iştah problemidir. Kilo almak isteyenler genellikle iştahsızdır ve az yemek tükettikleri için kilo almaları daha azdır veya hiç kilo almazlar. Kilo almak için yapmanız gereken en önemli unsur iştahınızın açılmasıdır. İştah sorunu yaşayanlar için iştah açmak için tercih etmeleri gereken besinler arasında iştah açıcı besin unsurlarına da yer vermeleri gereklidir.

Unutulmamalıdır ki! Kilo almamanın sebebi her zaman iştaha bağlı değildir. Bazı kişilerin iştahlı olmasına rağmen, halk arasındaki ifadeye göre yediği halde kilo almayanlar, kilo sorunlarının çözümü için doktora başvurmaları daha doğru bir çözüm olacaktır. İştahınızın açık olmasına rağmen ve yediğiniz halde kilo alamıyorsanız ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya olabilirsiniz.

Eğer kilo almamanızın sebebi yukardaki gibi bir sorun değilse; kilo almamanız iştahsız olmanız gibi bir soruna bağlı ise bazı makalemizde bahsedeceğimiz bazı iştah açan bitkileri tüketebilirsiniz. Bu besinler ile iştah sorununuz  büyük oranda çözülecektir.

Kilo Sorunlarınız için İştah Açıcı Bitkiler

Nane: Kilo almanızı kolaylaştıracak en önemli besinlerin başında gelmektedir, nane. Bağırsakların çalıştırılması için oldukça faydalı olan nane, bu özelliği sayesinde insanlarda acıkma hissinin oluşmasını sağlamaktadır. İştah açıcı özelliği olan naneyi, tüketmenin de birçok yöntemi bulunmaktadır. En çok kullanılan yöntemi ise yemeklerde kullanılmasıdır.

Yılan Otu: Çok eski zamanlardan beri kullanılan bu ot, iştah açıcı etkisiyle kendisini ön plana çıkarmaktadır. Bu ot metabolizmanın hızlı çalışmasını sağladığı için açlık hissinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Yılan otu, ayrıca gaz sıkıntısına da şifa olmaktadır.

Çemen Otu: İştah açıcı etkisiyle bitkiler arasında en dikkat çekici olan besin ise çemen otudur. Çemen otunu şehrinizdeki aktarlardan veya marketlerden de temin edebilirsiniz.

Zencefil: İştahınızın açılmasını sağlayacak olan diğer bir besin, son zamanlarda hem çaylarda hem de yemeklerde sıkılıkla kullanılan, zencefildir. İştah açan özelliği ile zencefil kilo almanızı kolaylaştıracaktır.

Diyet Kategorisine yerleştirilen bir yazı oldu ama, bu yazımızda kilo almak isteyenler için öneriler olduğu kadar, zayıflamak isteyenler içinde öneriler oluşturmaktadır. Unutmadan diyetler için bir uzmandan görüş almanızda mutlaka fayda vardır.

Related posts

Leave a Comment